Nagradili najlepše objekte in v svet poslali kitajski prevod Jurčičeva humoreske

23. Nov. 2018

23. Nov. 2018

V petek, 23. novembra sta turistični društvi Višnja Gora in Polževo podelili letošnja priznanja za najlepše urejene hiše, balkone in druge objekte, nagradili so tiste, ki ohranjajo etnološko dediščino, ter posameznike, ki se aktivno vključujejo v različne projekte. Na prireditvi so  predstavili kitajski prevod Kozlovske sodbe v Višnji Gori, ki je že dvanajsti prevod Jurčičeve humoreske. Na predstavitvi sta bili tudi prevajalka Huiqin Wang in ilustratorka knjige Liana Wang Saje (hči prevajalke in sinologa Mitje Sajeta).

Utrinke s prireditve si lahko ogledate tukaj