Razstava slik dr. Huberta Zeilerja

14. Avg. 2022

Razstava slik dr. Huberta Zeilerja

14. Avg. 2022

V času Aninega sejma, ki je potekal med 29. in 31. julijem 2022, je bila v Mestni hiši na ogled razstava likovnih del slikarja dr. Huberta Zeilerja.

Pogovor z dr. hubertom Zeilerjem je vodila Rebeka Petrič

Dr. Hubert Zeiler je sicer biolog, strokovnjak za divje živali in lovstvo in se je pred leti k nam preselil iz Avstrije. Na dunajski univerzi za kulturo tal je bil univerzitetni asistent na Inštitutu za divjad in lovstvo. Tam je doktoriral in srečal svojo življenjsko sopotnico, prav tako našo sokrajanko, Katarino Groznik, s katero sta si dom zgradila na Vrhu pri Višnji Gori.
Da bi bil bližje Sloveniji, je začel kot strokovnjak delati pri Lovski zvezi avstrijske Štajerske v Gradcu, kasneje pa je postal samostojni svetovalec za področje divjadi in lova. Je avtor številnih knjig, strokovnih in poljudnih člankov, kot uveljavljen strokovnjak predava po državah Srednje Evrope.

Svojo ljubezen do slikanja je prav tako ohranil od otroštva. Poleg ilustracij svojih knjig in člankov rad ustvarja zlasti v tehniki akvarela, akrilu in olju. Glavni motivi njegovih likovnih stvaritev so živali in krajina. Tudi v svojih slikah hoče pokazati, da so živali živ in nepogrešljiv del našega okolja. Svoje slike je razstavljal že v Avstriji, Švici, Belgiji in Sloveniji.

Druženje obiskovalcev po otvoritvi razstave

Vabljeni na 25. Anin sejem

Vabimo vas na 25. Anin sejem, ki bo potekal od petka 29. julija 2022 do nedelje 31. julija v Višnji Gori. Vljudno vabljeni.