Vabljeni na razstavo slikarke Neže Erjavec

1. Mar. 2020

Vabljeni na razstavo slikarke Neže Erjavec

1. Mar. 2020

Na predvečer 27. pohoda po Jurčičevi poti vas Turistično društvo Višnja Gora v sodelovanju z JSKD OI Ivančna Gorica, Občino Ivančna Gorica in Krajevno skupnostjo Višnja Gora ter Kulturnim društvom Janez Cigler vabi v petek, 6. marca 2020, ob i9.oo v Mestno hišo Višnja Gorana odprtje prve samostojne razstave slikarke Neže Erjavec NARAVA.

Višnjanka Neža Erjavec, rojena 9.1991 v Ljubljani, je obiskovala gimnazijo na Srednji šoli Josipa Jurčiča. Študirala je trženje na ekonomski fakulteti v Ljubljani, po diplomi leta 2013 je nadaljevala magistrski študij mednarodnega poslovanja na isti fakulteti. Kljub tako splošnemu študiju se je vedno zanimala za umetnost in ustvarjanje. S slikarstvom se je začela dejavneje ukvarjati šele pri 20 letih, učila se je sama s pomočjo spletnih videov. Najprej se je učila z oljnimi barvami na platno, sčasoma tudi z akrilnimi barvami in akvareli. Med tem so z družino prenavljali hišo v Ljubljani in porodila se je ideja, da bi sobe popestrili s stensko poslikavo. Od takrat je njen posebnost stensko slikarstvo, okrasila je že več kot 20 sten v apartmajih, trgovinah in poslovnih prostorih.

Njen najljubši motiv je narava, vse vrste pokrajin, morje, nebo, sledijo mestne ulice in hiše. Slika tudi živali in predmete, navdih črpa iz okolice in drugih koncev Slovenije. Rada uporablja žive, vibrantne barve in preizkuša nove tehnike slikanja pokrajin. Ker je samoukinja, pravi, da se z vsako končano sliko nauči kaj novega.

Včasih se zelo posveti detajlom, dela pa tudi abstraktne slike. Slikanje je zanjo sproščujoč proces, v katerem lahko uživa vsak dan.

6. marca 2020 bo v mestni hiši v Višnji Gori njena prva samostojna razstava. Nekaj del je razstavila v Domu starejših občanov Bežigrad Ljubljana. Oglašuje se na socialnih omrežjih, letos je odprla svojo spletno trgovino. Deluje pod znamko Nessa Art, najdete jo na facebooku, instagramu in na spletni strani www.nessa-art.si.

Pustno rajanje

Vse pustne šeme vabljene v torek, 13. februarja 2024, ob 17.00 na Mestno kopališče Višnja Gora.

Praznično voščilo

Zahvaljujemo se vam za druženja na dogodkih društva in vašo podporo našemu delu v letu 2023.

Obisk dedka Mraza

Vljudno vabljeni v četrtek, 28. decembra 2023 ob 17.00 na Mestni trg pred Hišo kranjske čebele.

Vabljeni na kostanjev piknik

V nedeljo, 15.10.2023 vas od 14. ure dalje vabimo na kostanjev piknik na Mestnem kopališču Višnja Gora.