Informativna tabla na Gradišču nad Višnjo Goro

8. Dec. 2020

Informativna tabla na Gradišču nad Višnjo Goro

8. Dec. 2020

Ena najlepših razglednih točk Dolenjske je prav gotovo Gradišče nad Višnjo Goro. V lepem dnevu vidimo Julijce, kjer kraljuje Triglav, Karavanke in proti jugu Krimsko hribovje, čez Polževo pa  Gorjance in Snežnik. Kot že ime Gradišče pove, se na tem mestu nekoč nahajala utrjena prazgodovinska naselbina (halštatsko obdobje), o kateri pričajo le še zadnji ostanki obzidja skriti pod travno rušo. V društvu smo zato Gradišče obeležili z informativno tablo, ki obiskovalcu približa nevidne skrivnosti kraja na katerem se nahaja. Čez Gradišče vodi tudi čudovita Pot dveh Slapov.