Kolesarske poti

Kolesarske poti

Višnja Gora je odlično izhodišče ali cilj za mnogo kolesarskih poti, najrazličnejših težavnostnih stopenj. Prav tako poteka skozi naš kraj vsakoletni kolesarski maraton treh občin, ki ga organizira kolesarsko društvo Grosuplje. Več >>>

Izberete lahko lahkotno družinsko pot do Ivančne Gorice in nazaj, lahko se odpravite “v hrib” do Polževske planote ali na drugi strani na Vrh, lahko pa izberete eno izmed mnogih gozdnih poti in uživate v miru in spokojnosti gozdov.

Naj vam ponudimo nekja zanimivih kolesarskih poti:

Lažje cestne poti

• do Ivančne Gorice in nazaj
  • do Stične in preko Male Dobrave nazaj

Težje cestne poti

• Muljava – Hrastov dola – Dob – Šentvid – nazaj
  • Polževo
  • Vrh – Sela – Zg. Dobrava – nazaj
  • V Grosuplje preko Žalne in nazaj  mimo smetišča in Sp. Brezovega

Gorske poti

• Kucelj mimo Police in nazaj čez Leskovec in Vrh
  • Leskovec – Izirk – Stična in nazaj
  • Leskovec – Obolno – Metnaj – Stična – Nazaj
  • Peščenik – Pristava – Zavrtače – Vrhe – Krka – Sušica – Muljava – Mevce – Polževo – nazaj

Obstaja pa seveda veliko več poti, ki jih lahko prevozite in raziščete.

Več kolesarskih poti si z opisi lahko ogledate na Geopedia.si ali na GPS-Tour.info